header-image


Resolution

1974-9

Appointment of

Vacant Council Seats 


Appointment of Council Members

Appointing George Bella, Eugene Irwin, Margaret McGarvey as Council Members.

At the regular monthly meeting of the Bolivar Borough Council held on December 3 1974 the following Resolution was adopted.

Be it Resolved, that the Bolivar Borough Council here by appoints George Bella as a Council member to replace Donald Deemer who resigned. Term to end on December 31 1977.

Further Resolved, that the Bolivar Borough Council hereby appoints Eugene Irwin to serve the unexpired term of Seeley Magnani who resigned. Term to end December 31 1975

Be it further Resolved, that the Borough Council appoints Margaret McGarvey to serve the unexpired term of James Lichtenfels. Term to end December 31 1975.

Approved and adopted this 2nd day of December 1974

J. Conrad Gamble

 President of Council


Attest:

JoanLichtenfels,

Secretary

Original on file in Ordinance Book page 190 ‚Äč